Sardynia noclegi

Sardynia noclegi

Sardynia noclegi – co powinniśmy o nich wiedzieć? Nie da się ukryć, że Sardynia to jedno z piękniejszych miejsc, w których możemy cieszyć się nie tylko z cudownego słońca i atrakcyjnych warunków pogodowych, ale również ze znajdujących się tam mórz. W praktyce możemy jednak liczyć na wiele innych atrakcji. Problematyczne może jednak okazać się znalezienie miejsca do spania- w końcu każdy z nas chciałby spędzić noc w dobrych warunkach.

W jakim miejscu noclegi na Sardynii będą najlepsze? Co warto zobaczyć na Sardynii? Gdzie możemy zatrzymać się na nocleg w miejscowości Cagliari? Ile może kosztować nas nocleg na Sardynii i czy jest uznawany za drogi? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

W jakim miejscu noclegi na Sardynii będą najlepsze? 

Sardynia to jedna z największych wysp, która znajduje się na Morzu Śródziemnym. Na jej terenie zamieszkuje niewiele ponad półtora miliona osób, nie zmienia to jednak faktu, że znajdziemy tam wiele małych miasteczek, które są niezwykle ruchliwe i tętnią życiem. Popularnością cieszą się również większe miasta, wśród których największą popularnością cieszy się stolica, czyli Cagliari. Warto mieć świadomość tego, że na Sardynii istnieje świetny dialog przyrody. Do wyboru mamy wiele ośrodków miejskich. W ten sposób jesteśmy w stanie łączyć swoje zróżnicowane potrzeby, czego konsekwencją są jeszcze bardziej urozmaicone wakacje. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że północna część wyspy jest nieco mniej turystyczna niż ta południowa. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że tamtejsze miejsca są rzadziej odwiedzane, ale niekoniecznie mniej ciekawe. Na Sardynii mamy do czynienia z barwną kulturą, która jest pełna tańców, sportów, muzyki, festiwali. Co więcej, pożywienie jest również bardzo smaczne i opiera się głównie na świeżych produktach wysokiej jakości. Sardynia noclegi powinny być odpowiednio dobrane, jeśli chcielibyśmy spędzić przyjemną noc w obcym terenie. 

Co warto zobaczyć na Sardynii?

Sardynia to stosunkowo duża wyspa, która cieszy się coraz większą popularnością. Na jej terenie wyróżnić możemy wiele miejscowości, które są godne uwagi. W artykule skupimy się na stolicy, czyli na Cagliari. Wiele osób ma wątpliwości co do tego, jakie tamtejsze miejsca odwiedzić. Przede wszystkim warto mieć świadomość tego, że jest tam wiele atrakcji godnych uwagi. Jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów jest cytadela Castello, która znajduje się na wzgórzu- dominuje w panoramie miasta. Nie w sposób nie wspomnieć o Bastionie di Saint Remy. Na dzień dzisiejszy jest to bardzo atrakcyjny punkt widokowy, który obejmuje granitowo-wapienne schody, które są utworzone przez dwie ramy, które łączą się w półpiętro. Pamiętajmy o tym, że Sardynia noclegi powinny odbywać się w starannie wyselekcjonowanym przez nas miejscu, w przeciwnym wypadku możemy nie być wystarczająco zadowoleni.

Gdzie możemy zatrzymać się na nocleg w miejscowości Cagliari?

Sardynia noclegi
Sardynia noclegi

W stolicy Sardynii wyróżnić można wiele miejsc, które są godne uwagi jeśli chodzi o nocleg. Doskonałym przykładem jest chociażby prywatna kwatera Baylle’s Room. Tamtejsi goście są jednoznaczni- jest to ich zdaniem świetny stosunek jakości do ceny. Znajduje się w okolicach Palazzo Civico di Cagliari. Do wyboru mamy wiele jasnych i przestronnych pokoi z łazienkami, które charakteryzują się śródziemnomorskim stylem. Wyposażeniem są stylowe, stare, drewniane meble, które niemalże idealnie pasują do całej aranżacji. Co więcej, znajdziemy tam również telewizory z płaskim ekranem, klimatyzację, publiczny parking w pobliżu i zupełnie darmowe WiFi. Jeśli interesują nas Sardynia noclegi w wyższym standardzie, wówczas kluczowe znaczenie może mieć Hotel Residence Ulibi e Palma. W pobliżu znajduje się Narodowe Muzeum Archeologiczne, a także szczyt górski Monte Urpinu. Do dyspozycji mamy wiele nowoczesnych pokoi, które posiadają swoje balkony, część wypoczynkową i aneks kuchenny, co umożliwia samodzielne przygotowywanie pysznych posiłków. Do dyspozycji jest również wspólny salon, plac zabaw, fitness, bar, restauracja- od wyboru do koloru.

Ile może kosztować nas nocleg na Sardynii i czy jest uznawany za drogi?

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, która jest godna omówienia. Sardynia noclegi z jakiegoś powodu są uznawane za bardzo drogie, co w rzeczywistości nie do końca jest prawdą. Okazuje się, że każdy jest w stanie spędzić tam urlop w wybranej przez siebie kategorii cenowej. Ceny w hotelach oczywiście są nieco wyższe niż w Polsce, jednak wiąże się to bezpośrednio z surowymi przepisami budowlanymi. Ponad 70% ofert noclegowych dotyczy prywatnych kwater, a nie hoteli. Różnice w cenach związane są z popularnością poszczególnych miejsc. Jeśli północna część Sardynii jest mniej turystyczna, wówczas zupełnie naturalne jest, że tamtejsze placówki do spania będą tańsze. Gdybyśmy mieli wskazać średnią cenę za jedną noc, wówczas wynosi ona około 150 euro za noc dla kilku osób.