Jak usunąć skórki z paznokci

Jak usunąć skórki z paznokci

Jak usunąć skórki z paznokci – usuwaniem skórek z paznokci zajmują się nie tylko doświadczone kosmetyczki, lecz również kobiety, które wykonują manicure we własnym zakresie. Długie, wyschnięte i wyglądające nieestetycznie skórki to nie tylko problem natury wizualnej – często mogą też powodować odczucia bólowe. W jaki sposób usunąć skórki z paznokci?

Kiedy należy usunąć skórki?

Wiele kobiet zastanawia się, kiedy właściwie przychodzi moment na to, aby usunąć skórki z paznokci? Z jaką częstotliwością należy to robić? Otóż wiele zależy tutaj od tego, jak często wykonujemy manicure oraz jak szybko skórki zaczynają zachodzić na płytkę. Kobiety, które wykonują manicure we własnym zakresie, aplikując na paznokcie jedynie odżywkę, powinny odsuwać skórki przynajmniej raz w tygodniu. Na naturalnej płytce zachodzące skórki wyglądają bowiem bardzo nieestetycznie. Oczywiście, w razie potrzeby można odsuwać je też częściej, zwłaszcza jeśli skórki zaczynają zachodzić w krótkim czasie. Tymczasem kobiety, które wykonują manicure hybrydowy, powinny odsuwać skórki każdorazowo przed zmianą stylizacji. Zazwyczaj hybrydę musimy zdjąć po około 3-4 tygodniach. Skórki możemy też odsunąć wcześniej, zwłaszcza jeśli zaczęły już mocno zachodzić. Pamiętajmy jednak, aby robić to delikatnie, tak by nie uszkodzić przy tym całej stylizacji.

 

Akcesoria potrzebne do usuwania skórek

Zanim przystąpimy do całej procedury usuwania skórek, zaopatrzymy się w niezbędne ku temu akcesoria. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim cążki bądź drewniane patyczki. Dla zaawansowanych dobrym rozwiązaniem będą też specjalistyczne frezarki. Niemniej jednak nie każda kobieta potrafi obsługiwać tego typu urządzenie, zatem lepiej nie używać go, jeśli nie przeszłyśmy szkolenia z tego zakresu. Jeżeli do usuwania skórek wybieramy cążki, pamiętajmy o ich uprzedniej dezynfekcji. Niegdyś trzeba było przemywać je płynem dezynfekującym, dziś możemy je po prostu spryskać odpowiednim preparatem. Pamiętajmy jednak o zachowaniu szczególnej higieny, jeśli z cążek korzystamy nie tylko my. Możemy również zdecydować się na drewniane patyczki, które pozwolą usunąć skórki w sposób całkowicie bezbolesny oraz bezpieczny.

Jak przygotować się do usuwania skórek?

Zachodzące na płytkę skórki często są suche oraz twarde, dlatego też do ich usuwania należy się odpowiednio przygotować. Jest to o tyle istotne, że usuwanie skórek bez ich uprzedniego zmiękczenia może powodować dolegliwości bólowe bądź nawet doprowadzić do podrażnień. Zaopatrzmy się więc w miseczkę z wodą, do której dodamy kilka kropel specjalnego olejku, na przykład jojoba. W kąpieli powinnyśmy moczyć ręce przez około 5 minut, tak aby skórki stały się miękkie. Czasami jednak musimy moczyć dłonie nieco dłużej – bywa, że nawet przez 15 minut, zanim skórki staną się odpowiednio miękkie. Będzie je wtedy o wiele łatwiej usunąć, a cały proces będzie całkowicie bezbolesny. Po kąpieli warto także wmasować w skórki specjalny krem natłuszczający lub odżywkę. Dzięki temu będą one odpowiednio tłuste. 

Usuwanie skórek – jak przeprowadzić całą procedurę?

Jak usunąć skórki z paznokci
Jak usunąć skórki z paznokci

Usuwanie skórek nie wydaje się szczególnie skomplikowane, jednak pamiętajmy o kilku podstawowych kwestiach, tak aby cały zabieg zakończyć z powodzeniem. Przede wszystkim, skórki możemy odsuwać za pomocą drewnianego patyczka, lecz głównie wtedy, gdy nie nachodzą one na płytkę. Jeśli natomiast odsunięte patyczkiem skórki nadal nachodzą na płytkę, dobrze jest posiłkować się cążkami bądź w wersji dla zaawansowanych – frezarką. Należy wsunąć pod skórkę ostrą część cążek, a następnie delikatnie ją wycinać, w kierunku od lewej do prawej. Nie możemy natomiast ciąć skórek od góry i szarpać, bowiem może dojść do oderwania naskórka. Po usunięciu skórek, skóra nad paznokciami może być delikatnie obrzęknięta, jednak zaczerwienienie powinno zejść po kilku minutach. Czasami podczas cięcia skórek może dojść do skaleczenia, w wyniku którego pojawia się krew. Ważne, aby nie aplikować na świeżą ranę kosmetyków, a odpowiednio ją zdezynfekować. Dzięki temu mamy pewność, że nie dojdzie do zakażenia.

W jakim celu należy regularnie usuwać skórki z paznokci?

Usuwanie skórek z paznokci jest proste, jednak należy przestrzegać odpowiednich procedur, aby nie doszło przy tym do skaleczenia. W jakim celu usuwamy skórki z paznokci? Przede wszystkim po to, aby nie nachodziły one w nieestetyczny sposób na płytkę. Ponadto, nieusunięte skórki bardzo nieelegancko wyglądają przy pomalowanych paznokciach. Warto zwrócić uwagę na konieczność usuwania skórek każdorazowo przed wykonaniem manicure hybrydowego bądź żelowego. Pominięcie tego etapu może skutkować tym, że cała procedura nie tylko się nie uda, ale również nietrwałością stylizacji. Pamiętajmy, aby do usuwania skórek stosować wyłącznie zdezynfekowane narzędzia, a w przypadku skaleczenia natychmiast zdezynfekować ranę. Ponadto, do usuwania skórek musimy odpowiednio się przygotować, mocząc wcześniej ręce w kąpieli wodnej. Dzięki tym prostym zasadom z łatwością i bez bólu czy innego rodzaju problemów usuniemy skórki. 

,