Szklarz – jakie usługi świadczy?

Szklarz – jakie usługi świadczy?

Szklarz – jakie usługi świadczy? W większości przypadków zawód szklarza może być związany z produkcją luster lub montażem i wymianą szkła. W praktyce jednak kompetencje takich ekspertów są znacznie szersze. Warto zapoznać się z najpopularniejszymi usługami i wybrać te, które naszym zdaniem będą najbardziej atrakcyjne.

Jakie usługi świadczą profesjonalni szklarze? Które z nich są szczególnie godne uwagi i popularne? Zapraszamy do lektury poniższych wpisów, które są odpowiedziami na te i wiele innych.

Daszki i balustrady szklane

Jedną z najpopularniejszych usług dla producentów szkła jest produkcja szklanych zadaszeń i balustrad z tego samego materiału. Te ostatnie wykonywane są najczęściej ze szkła hartowanego lub hartowanego szkła laminowanego, w zależności od preferencji klienta. Integralna instalacja w miejscu poboru. Innym rozwiązaniem są listwy w systemie bocznym lub górnym. Zadaszenia szklane uważane są za bardzo trwałe i piękne. Zapewniają doskonałą ochronę przed śniegiem i deszczem dla osób wchodzących do budynku. Zadaszenia wykonane są z kilku warstw szkła, połączonych ze sobą foliami. Ich mocowanie opiera się na wspornikach lub prętach nośnych elewacji.

Szkło Lacobell

Kolejną usługą szklarza jest produkcja szkła lacobel. Ale co to jest? Cóż, to nic innego jak idealnie gładka szklana płyta, którą można wykonać w technologii float. Kluczem jest zastosowanie kilku warstw szkła (co najmniej dwóch) oraz dwóch warstw folii. Całość jest sklejona, dzięki czemu klienci otrzymują nie tylko trwałe, ale również odporne na uszkodzenia mechaniczne. Gotowy produkt jest często używany jako element dekoracyjny. Czasami jest dobrą alternatywą dla popularnych płytek ściennych.

Oprawia obrazów

Dość powszechnym problemem jest sytuacja, gdy klient kupuje obraz, ale ma poważne problemy z kadrowaniem. W tym przypadku zbawieniem jest służba szklarza. Może komponować nie tylko obrazy, ale także wszelkiego rodzaju grafiki, akwarele, lustra i zdjęcia. Profesjonaliści oferują swoim klientom wiele różnych ram – drewnianych i aluminiowych. Lampy często wykorzystują szkło antyrefleksyjne, które jest lepiej widoczne w świetle słonecznym. Innym rozwiązaniem jest szkło float 2mm. Dlatego wybór jest bardzo szeroki i zależy głównie od osobistych preferencji naszych klientów.

Obróbka szkła

Szklarz - jakie usługi świadczy?
Szklarz – jakie usługi świadczy?

Szklarze często decydują się na rozszerzenie swojej działalności, aby świadczyć swoim klientom usługi związane z obróbką szkła. Jakie działania mogą wtedy mieć miejsce? Przykłady obejmują cięcie szkła, fazowanie, wiercenie, szlifowanie. Eksperci zazwyczaj nie ograniczają się do jednego rodzaju szkła, dlatego klienci mogą wybierać spośród wielu rodzajów. Najpopularniejsze to szkło typu float, szkło samoczyszczące, szkło refleksyjne, szkło dekoracyjne, szkło laminowane, szkło barwione, szkło satynowe, szkło kominkowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobry szklarz zamontował szkło w meblach, szafkach przesuwnych, witrynach i innych szklanych elementach. Pamiętaj, jego praca nie jest standardowa. Choć usługa nie jest ujęta w cenniku dla konkretnej osoby, warto skontaktować się z ekspertem – jeśli jest za nią odpowiednio wynagradzany, to zazwyczaj jest w stanie zrobić coś zupełnie innego, a jednocześnie ma pewność, że poradzi sobie z konkretną zadanie bez większych problemów.

Drzwi, szyby izolacyjne i inne konstrukcje szklane

Huta szkła jest bardzo popularna. Jest to jednak całkowicie zrozumiałe, gdyż wachlarz usług oferowanych przez takie firmy jest bardzo szeroki. Profesjonalnym przykładem, o którym zapomina wielu klientów, jest produkcja szyb zespolonych. Co ciekawe, mogą to być różne rodzaje szkła. Najpopularniejsze z nich to bezpieczne, odporne na promieniowanie UV, energooszczędne i antykradzieżowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby klienci zdecydowali się na nowoczesne drzwi szklane – najczęściej są one wykonane ze szkła hartowanego. Wtedy mamy do czynienia z ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, natomiast poziom bezpieczeństwa ulega znacznej poprawie. Wiąże się to bezpośrednio z tym, że odpryski szkła hartowanego są bardzo podobne do kryształów, a drobinki nie mają ostrych krawędzi, dzięki czemu ryzyko zranienia jest zminimalizowane. Mniej typową usługą, o której warto wspomnieć, jest produkcja drzwi szklanych przesuwnych, wahadłowych i zawiasowych. Inne usługi obejmują produkcję ścianek działowych i kabin prysznicowych. Jak widać, usługi szklarzy są bardzo zróżnicowane. Dzięki temu klienci mogą liczyć na kompleksowe usługi w tym zakresie.